Zajímavé aplikace pro telefon s OS Android
Operační systém Android v Česku na mobilních telefonech dominuje. Podle některých statistik ho má přes 70 % majitelů chytrých mobilů. Jestli mezi ně patříte, mrkněte na naše tipy.
Sociální sítě
Možná používáte Twitter (krátké tweety), ale v Česku vyhrává u uživatelů spíše Instagram (doporučujeme originální aplikaci pro jednoduché sdílení fotografií s možností použít filtry) a Facebook, použijte také originální aplikaci, přičemž na výběr je mezi klasickou verzí a verzí Lite (doporučujeme tu druhou).
Nezapomeňte ani na sociální síť LinkedIn, spojení s profesionály v oboru a personalisty či HR specialisty se může někdy hodit.
Zálohování souborů, fotek a videí
Na sdílení a zálohování souborů, fotek a videí, doporučujeme mít v telefonu Disk Google, Dropbox a aplikaci Fotky Google.
Všechny zmíněné aplikace mají i webová rozhraní, přičemž Dropbox a Fotky Google umožňují nastavit si automatické zálohování všech fotek a další souborů. Fotky Google navíc poskytují neomezené úložiště pro vaše fotky v případě, že aplikaci dovolíte zmenšovat jejich datovou velikost (kvalita fotek tím nijak výrazně neutrpí, pokud nejste fotograf a nechystáte si je tisknout na plakáty).
Internetové bankovnictví
V telefonu by neměla chybět aplikace pro Smartbanking – bankovnictví na chytrých mobilech. Jednotlivé banky se předhánějí v kvalitě, uživatelské přívětivosti a množství služeb, které jejich aplikace nabízejí, takže můžete nejen zjišťovat zůstatek na svém bankovním účtu, ale běžně zadávat příkazy apod.
Své aplikace má FIO banka, mBank, Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank, Air Bank, Equa bank a další.
Komunikace
E-mail, messengery – každý preferuje nějaký svůj. Dnes je oblíbený e-mail od Googlu (Gmail), Messenger od Facebooku a od stejné firmy také aplikace WhatsApp Messenger.
Bohužel použití všech zmíněných aplikací je omezeno věkově, děti proto spíš ocení aplikaci pro e-mail od Seznamu.
Mapy
Pro turistiku je dobré mít Mapy.cz od českého Seznamu se staženými mapovými podklady přímo do telefonu (mapy offline). To oceníte v místech bez mobilního signálu a bez připojení k internetu, navíc turistické mapy jsou také opravdu pěkně zpracované.
Do světa se hodí Mapy od Googlu, které ocení také řidiči na silnicích (navigace je poměrně spolehlivá).
Osobní produktivita a práce v týmu
Aplikací pro řízení práce v týmu i osobního času je mnoho, ale v první řadě doporučujeme vyzkoušet Trello, které nabízí ve variantě zdarma všechno potřebné. Díky Trellu můžete shromažďovat své myšlenky, třídit je do skupin, vytvářet úkoly, přidávat k nim přílohy, nastavit si termíny, komentovat a komunikovat s ostatními členy týmu. Existují firmy, které díky Trellu řídí veškerý svůj provoz.
V telefonu ale nesmí chybět ani kalendář. Ten od Googlu (aplikace Kalendář Google) je ideální pro plánování všech činností na roky dopředu.
Obě zmíněné aplikace mají i webové rozhraní.
Další tipy
Do telefonu doporučujeme nainstalovat prohlížeč PDF souborů Adobe Acrobat Reader, aplikaci pro náčrtky prstem (např. Náčrt), YouTube, které ale ve vašem telefonu pravděpodobně bude, funkční čtečku QR kódů QR Droid Private™, Duolingo na procvičení angličtiny (pokud potřebujete), nějakou tu hru, třeba Hill Climb Racing.
Existuje celá řada dalších aplikací, ale již hodně záleží na tom, v jakém oboru kdo pracuje a co ho zajímá. Specializovaným aplikacím se budeme věnovat ještě někdy v budoucnu v dalších článcích.
Autor: Redakce NETzin.cz